OKULUS Klinika okulistyczna okulista Katowice Kraków Bielsko-Biała zaćma jaskra poradnia Śląsk

SZUKAJ
A+ R A-

Personel

Prezes Zarządu Kliniki OKULUS Specjalista chorób oczu dr n. med. Iwona Filipecka

Jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Jako lekarz i chirurg przez kilkanaście lat praktyczne doświadczenie zdobywała w Klinice Okulistyki w Katowicach.
Od lat uczestniczy w wielu szkoleniach zawodowych w ośrodkach zagranicznych, które poświęcone są najnowocześniejszym technikom operacyjnym i diagnostycznym z wykorzystaniem najlepszego sprzętu medycznego.

Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, Amerykańskiej Akademii Okulistyki oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej. Jako pierwsza w Polsce dr Filipecka wszczepiła soczewkę MPlus add.+1,5. Po zabiegu usunięcia zaćmy z wszczepem tych soczewek pacjent widzi dobrze bez okularów na wszystkie odległości. Z podobnym sukcesem wykonała nietypowy zabieg usunięcia zaćmy po korekcji laserowej oczu.

Dr Filipecka jest pomysłodawcą licznych kampanii społecznych, w tym m.in. „Szkoły Zdrowego Widzenia” oraz akcji „Okuliści dla Afryki”.

Janusz Damek

Kierownik Poradni Kliniki OKULUS Specjalista chorób oczu lek. med. Janusz Damek

Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Staż podyplomowy oraz staż specjalizacyjny odbywał w szpitalach w Bielsku-Białej oraz w Klinice Okulistycznej w Bytomiu. Uzyskał tytuł specjalisty chorób oczu w 1997 roku.

Barbara Grzyb Specjalista chorób oczu dr n. med. Agnieszka Nowak

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Umiejętności z zakresu okulistyki zdobywała w Klinice Okulistyki ŚUM w Sosnowcu. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskała w 2008 roku. Temat pracy "ET-1 i jej receptory w retinopatii cukrzycowej u pacjentów z cukrzycą typu II"
Od 2013 roku dr Agnieszka Nowak pełni funkcję Kierownika Medycznego Specjalistycznej Poradni Okulistycznej OKULUS PLUS w Jaworznie.


Barbara Grzyb Specjalista chorób oczu lek. med. Barbara Grzyb-Czerwińska

Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Umiejętności w zakresie okulistyki i chirurgii okulistycznej zdobywała w Oddziale Okulistyki Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Tychach gdzie pełni funkcję zastępcy ordynatora. Członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

Specjalista chorób oczu lek. med. Agnieszka Grądek-Motyl

Studia na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach ukończyła w 2004 roku. Staż specjalizacyjny odbywała w Szpitalu Wojewódzkim w Tychach, natomiast w trakcie staży specjalizacyjnych klinicznych zdobywała doświadczenie zawodowe w Szpitali św. Barbary w Sosnowcu oraz Szpitalu Klinicznym nr 5 w Katowicach. W 2012 roku ukończyła specjalizację I stopnia w zakresie okulistyki. Jest członkiem Śląskiej Izby Lekarskiej w Katowicach oraz Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

 

Specjalista chorób oczu dr n. med. Urszula Gajdzik-Gajdecka

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (1995). Umiejętności z zakresu okulistyki zdobywała w Klinice Okulistyki ŚUM w Sosnowcu (1997-2002) oraz Klinice Okulistycznej ŚUM w Katowicach (2003-2011). Tytuł doktora nauk medycznych uzyskała w 2010 roku. Temat pracy „Ocena grubości i objętości plamki oraz grubości warstwy włókien nerwowych siatkówki w oczach z druzami głowy nerwu wzrokowego za pomocą optycznej koherentnej tomografii”. Jest współautorem licznych prac prezentowanych na zjazdach krajowych i zagranicznych oraz publikacji z zakresu chorób plamki i siatkówki.

 

 

Agnieszka Lembowicz

Kierownik Pracowni Optometrii i Terapii Widzenia Kliniki OKULUS, ortoptystka/optometrystka Agnieszka Lembowicz

Absolwentka Optometrii na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej, Medycznego Studium Zawodowe w Krakowie Wydziału Ortoptystek oraz Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim. W Klinice OKULUS pracuje od maja 2011 r. Przeszkolona przez specjalistów należących do amerykańskiego College of Optometrist kieruje i rozwija innowacyjną terapię widzenia.  Prywatnie największą jej pasją jest odkrywanie świata poprzez poznawanie miejsc i ludzi, szacunek dla przyrody oraz świadomość historii. "Świat jest wielką księgą. Kto nie podróżuje, czyta tylko jedną jej stronę." św. Augustyn.

aneta kawczak Aneta Kawczak

Licencjat pielęgniarstwa. Ukończyła Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi otrzymując tytuł mgr pedagogiki ze specjalnością promocji zdrowia. W zawodzie pracuje od 16 lat. Ukończyła kurs kwalifikacyjny w zakresie pielęgniarstwa operacyjnego. W Klinice OKULUS pracuje od 2003 roku na bloku operacyjnym i w Poradni Okulistycznej. Pełni funkcję Pielęgniarki Naczelnej. Prywatnie lubi piec pyszne ciasta.

Bernadetta Gęga Bernadetta Gęga

Licencjat pielęgniarstwa. Ukończyła Liceum Medyczne w Żywcu, a w 2009 uzyskała licencjat na Wydziale Pielęgniarstwa Beskidzkiej Wyższej Szkole Umiejętności w Żywcu. Wiele lat pracowała w Poradni Neurologicznej Szpitala Powiatowego w Żywcu. Ukończyła kurs instrumentariuszki. W Klinice OKULUS pracuje od października 2006 r. w Poradni i na bloku operacyjnym. Prywatnie lubi jazdę na nartach i rodzinne wyjazdy na pikniki lotnicze.

Barbara Drzymalska Barbara Drzymalska - Dział Obsługi Pacjenta.

Ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Bielsku-Białej. Obecnie jest studentką Wydziału Zarządzania Jakością Wyższej Szkoły Bankowości i Finansów w Bielsku-Białej. W Klinice OKULUS pracuje od 2006 r w Poradni. Prywatnie w wolnych chwilach lubi czytać książki i jeździć z bliskimi na rowerze.

Lucyna Hola Lucyna Hola - Dział Obsługi Pacjenta.

Ukończyła Włókienniczą Szkołę w Bielsku Białej. Bardzo interesuje ją praca z ludźmi. Lubi rodzinne wycieczki w góry, oraz jazdę na rowerze.

Bożena Duraj - Dział Obsługi Pacjenta

Ukończyła Liceum Ogólnokształcące w Żywcu oraz kurs Rejestratorki Medycznej.
W Klinice OKULUS pracuje od stycznia 2010 r. Interesuje się modą i projektowaniem odzieży. W zimie lubi jazdę na nartach, latem uwielbia morze.Chętnie poznaje nowych ludzi.

 

Ilona

Ilona Balcarek

Magister pielęgniarstwa. Ukończyła wydział Pielęgniarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie otrzymując tytuł magistra pielęgniarstwa. W Klinice OKULUS pracuje od 2009 r. Dodatkowo pełni funkcję Pełnomocnika do spraw Systemu Zarządzania Jakością w Klinice OKULUS. W wolnych chwilach lubi eksperymentować w kuchni oraz obejrzeć dobry kabaret.

Dorota

p.o. Kierownik Poradni Kliniki OKULUS Dorota Wiatr

Licencjat pielęgniarstwa. Absolwentka Liceum Medycznego we Wrocławiu, licencjat pielęgniarstwa ukończyła w Beskidzkiej Wyższej Szkole Umiejętności w Żywcu, tytuł mgr otrzymała w Śląskiej Wyższej Szkole Zarządzania im. gen. Jerzego Ziętka w Katowicach na kierunku: "Zarządzanie w ochronie zdrowia". Absolwentka studiów podyplomowych "Prawo w ochronie zdrowia", a obecnie słuchaczka studiów podyplomowych  "E-zdrowie" na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Czas wolny poświęca na jazdę na nartach, wycieczki po górach, czytanie ciekawych książek i słuchanie muzyki klasycznej.

Barbara Barbara Omasta

Licencjat pielęgniarstwa zdobyła na Wydziale Pielęgniarstwa w Beskidzkiej Wyższej Szkole Umiejętności w Żywcu. W 2013 roku ukończyła kurs pielęgniarstwa rodzinnego. W Klinice OKULUS pracuje od stycznia 2011 r. Wolny czas spędza aktywnie.

Barbara Maria Mrzygłód

Licencjat Pielęgniarstwa uzyskała w 2013r. na Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku – Białej. Od zakończenia studiów pracowała w Domu Opieki oraz jako pielęgniarka neurologiczna w Szpitalu Wojewódzkim. W Klinice OKULUS pracuje od marca 2014 r. Jest zastępcą Pełnomocnika do Spraw Systemu Zarządzania Jakością. Lubi śpiewać i grać na gitarze. W wolnych chwilach lubi przeczytać ciekawą książkę lub obejrzeć dobry film.

Julia Bereza

Licencjat pielęgniarstwa otrzymała w 2012 roku na Uniwersytecie Rzeszowskim na Wydziale Medycznym, obecnie studentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na kierunku pielęgniarstwo studia magisterskie. W wolnym czasie spędza czas aktywnie z rodzina i przyjaciółmi.

 

Martyna Sulska

Magister optometrii. Absolwentka studiów I stopnia na kierunku Biofizyka, specjalność Optyka Okularowa oraz studiów II stopnia na kierunku Optometria na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Praktyki zawodowe z optyki okularowej odbywała w niemieckim oddziale japońskiej firmy Hoya, jednej z wiodących marek produkujących soczewki okularowe, natomiast praktyki zawodowe z optometrii odbywała w Centrum Optyki i Optometrii Fundacji UAM w Poznaniu, gdzie zdobyła wiedzę praktyczną z zakresu terapii widzenia. Dodatkowo, w trakcie studiów była członkiem Koła Naukowego Optometrii i Optyki. Aktualnie członek Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki. Szczególnie interesują ją zagadnienia związane z terapią widzenia. W życiu prywatnym uwielbia poznawać świat poprzez liczne podróże, a także brać udział w koncertach.

 

Monika Zielińska

Absolwentka Optometrii na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej. Absolwentka Policealnej Szkoły kierunku Optyka. W zawodzie pracuje od 6 lat. Pasjonatka podróży i sportów ekstremalnych.

Sylwia Jarzmik - technik optyk specjalność optyka okularowa

Tytuł magistra uzyskała w Wyższej Szkole Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach na kierunku Zarządzanie i Marketing. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie optyki zarówno w doborze, jak i montażu okularów. W Klinice OKULUS pracuje od września 2013 roku. Prywatnie interesuje się architekturą gotyckich i renesansowych zamków.

 

Grzegorz Grzegorz Mazurek - optyk

Ukończył szkołę optyczną w Katowicach, otrzymując tytuł Technik Optyk. Posiada wieloletnie doświadczenie w montażu, oraz doborze soczewek okularowych. W Klinice OKULUS pracuje od maja 2011 r. Prywatnie interesuje się sportem, lubi rodzinne wyjazdy na narty.

Kierowcy nie widzą, że nie

Z informacji Kliniki OKULUS z Bielska- Białej wynika, że w grupie...

Czytaj dalej
Copyright ® 2014 okulus.pl | Strony medyczne Roogmedia

Nasza strona używa plików cookies w celu zbierania anonimowych statystyk. Aby dowiedzieć się więcej prosimy zapoznać się z Naszą polityką prywatności.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.