OKULUS Klinika okulistyczna okulista Katowice Kraków Bielsko-Biała zaćma jaskra poradnia Śląsk

SZUKAJ
A+ R A-

Ćwiczenia pleoptyczno-ortoptyczne

Celem ćwiczeń jest pobudzenie tej części mózgu, która odpowiada za odbiór bodźców wzrokowych i koordynację mięśni gałkoruchowych oraz uzyskanie równoległego ustawienia oczu i pełnego widzenia obuocznego niezbędnego w prawidłowym odbiorze wrażeń wzrokowych.

Ćwiczenia pleoptyczno-ortoptyczne w KLINICE OKULUS prowadzone są przez mgr Agnieszkę Lembowicz, optometrystkę i ortoptystkę z wieloletnim doświadczeniem. Zakresem swym obejmują:

  • leczenie niedowidzenia
  • przywrócenie fiksacji centralnej i prawidłowej korespondencji siatkówkowej
  • naukę kontrolowania ustawienia oczu
  • poprawę zakresu konwergencji
  • zwiększenie zakresu obuocznego widzenia
  • ćwiczenia widzenia stereoskopowego
  • usprawnianie koordynacji oko-ręka.

Nieprawidłowości w funkcjonowaniu narządu wzroku są jedną z najczęściej występujących przyczyn problemów w nauce czytania i pisania u dzieci młodszych i powodują brak płynności czytania u dzieci starszych. Widzenie obuoczne jest istotnym parametrem warunkującym przyjęcie do wielu szkół i określającym przydatność zawodową do wielu stanowisk pracy. Istnienie pełnego obuocznego widzenia świadczy o prawidłowym funkcjonowaniu narządu wzroku i przydatności do wykonywania wszystkich zawodów. Odpowiednio wcześnie przeprowadzona właściwa rehabilitacja, pozwala na wyrównanie startu szkolnego dla dzieci, lepszy rozwój intelektualny i lepszą pozycję społeczną.

 

Jak można rozpoznać jaskrę?

Rozpoznanie tej choroby można postawić na podstawie dokładnego badania okulistycznego. W zależności...

Czytaj dalej
Copyright ® 2014 okulus.pl | Strony medyczne Roogmedia

Nasza strona używa plików cookies w celu zbierania anonimowych statystyk. Aby dowiedzieć się więcej prosimy zapoznać się z Naszą polityką prywatności.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.